Сила духа компанії
Але складніше всього утримувати дух організацій в часи випробувань. Буреломні часи стають перевіркою духа компаній на життєстійкість, справжність та спроможність об’єднувати людей.
Від сили духа іноді залежить спроможність компанії вижити. Вочевидь, що карколомні часи вимагають зосередженості саме на питаннях духу компанії. Іноді достатньо посилити дух, щоб почалися зміни будь де – в силі мислення, в силі емоцій та силі вчинків співробітників.
Як змінювати або вдосконалювати дух компанії?
Коли перед нами стоїть завдання пов’язане саме з посиленням духу, ми починаємо працювати з корпоративною культурою.
Головним в нашій роботі з силою духа є те, що ми вивчаємо цю силу на різних організаційних рівнях, ретельно досліджуємо ті субкультури, які існують в компаніях та допомагають їй досягати результатів. Це необхідно заради того, щоб знайти та розповсюдити найкращі приклади організаційного життя.
Зокрема, ми вважаємо своїм головним завданням кооперацію з керівництвом у створенні такого духу компанії, такої корпоративної культури, яка базується на аутентичному лідерстві.
Якщо вас цікавить тема корпоративної культури та аутентичного лідерства, рекомендуємо книгу нашого консультанта Вікторії Журавльової, присвячену різноманіттю проблем, пов’язаних з корпоративною культурою.
Дух компанії можна роздивитися ще й у тому, як компанії втілюють зміни або створюють інновації.
Досліджуючи те, як проводяться зміни, ми шукаємо найбільш діючі корпоративні практики, які дозволять компанії стати більш потужними у майбутньому. Також відслідковуємо неефективні патерни організаційного життя, які хибним чином впливають на дух компанії.
Інструменти, що ми застосовуємо в разі втілення організаційних змін, пов’язані з більшими контекстами, такими як культурний код нації або виклики метамодерну.
Про те, як саме ми це робимо, а також про експертизу в цьому питанні більше в розділі «Організаційні програми».
Крім цього, з багаторічного досвіду ми знаємо, що масштаб особистостей керівників може як посилювати компанію, так і заважати їй розвиватися.
Безумовно, що атмосферу компанії формують декілька факторів, але головним є лідери та управлінські команди. Тому ми проводимо «Лідерські програми», якщо мова їде про необхідність змінювати дух окремих команд.
В процесі низки розвиваючих подій лідери краще усвідомлюють свій вплив на підлеглих та ті сенси, що вони транслюють особливо в кризовий період. Керівники розуміють особливості свого світогляду, з якого складається їх особистий дух, та починається емоційне лідерство, що є таким необхідним в сьогоденні.
Серед наших індивідуальних менторських програм є такі, що присвячені саме головним психологічним проблемам керівників – неосяжному его, нерозумінню свої тіні, невизначеності особистих цілей. На жаль, такі прояви лідерів формують токсичність та деструкцію в компанії, а головне не дозволяють деяким керівникам та компаніям загалом бути адаптивними до змін.
Можливо, дух – це щось і неосяжне більшою мірою, а також доволі іраційне з точки зору бізнесу, але ми впевнені, що саме сильний дух компанії допомагає їй досягати великих цілей та випереджати конкурентів.
І на останок, працювати саме з духом, як компаній, так і окремих людей – це те, що нас надихало завжди та продовжує надихати і зараз.