07.04.2023

Суб’єктивна оцінка

Суб’єктивна оцінка

Розбираючи з менеджерами управлінські невдачі останнього часу, дійшли висновку, що серйозна помилка, яку робить більшість менеджерів – оцінювати себе та інших надто суб’єктивно.

Це призводить до того, що керівники знову і знову стикаються з обмеженнями – своїми та чужими.

Ось приклад, незадовго до війни, керівник взяв на роботу нового співробітника, отримавши неоднозначні рекомендації від двох попередніх роботодавців.

Загалом, зворотний зв’язок був позитивним, співробітник відповідав позиції щодо основних компетенцій. Нюанс полягав у тому, як співробітник веде себе у стресі та під тиском. Менеджер тоді вважав за краще заплющити на це очі, мовляв з цим я якось впораюся…

На жаль, це типова реакція менеджерів. Багато хто приймає рішення емоційно, під впливом моменту, і виходить, що виникає ряд некерованих емоційних подій, кожна з яких спричиняє наступне. Війна, як ми вже знаємо, лише посилює як хороше, так і погане.

Тому зараз у менеджера, який до війни мав одну вакансію на ключову для бізнесу позицію, виникло відразу кілька проблем – знову відкрита вакансія на складну позицію, пошук виразних пояснень для команди ситуації, що виникла з нещодавно найнятим співробітником і його звільненням, зняття напруги в команді не тільки через загальну невизначеність, але й через страхи за майбутнє компанії у зв’язку з втратою нещодавно найнятого співробітника.

До речі, частково ця ситуація пов’язана і з тим, що цей керівник не до кінця розуміє і свої обмеження. Управлінський підхід та його масштаб особистості такі, що надавати підтримку членам команди у ситуації кризи, він не здатний, не його cup of tea, як кажуть.

Добре, що розібравши і проаналізувавши цей кейс на сесії, керівник зрозумів, де помилився, як і те, що проблеми зі співробітником було видно набагато раніше, ніж виник конфлікт.

Але це не скасовує загальний висновок про те, що сьогодні розуміння своїх дефіцитних компетенцій та персональних обмежень стає важливою компетенцією, яка дозволяє реалістичніше планувати як власне майбутнє, так і майбутнє підконтрольних бізнесів.