З нашої точки зору дух втілюється перш за все в тому, які спільні цінності поділяють ті, хто працюють разом. Дух також в тому, яка в нас сумісна культура, як ми працюємо в командах та один з одним.
Дух – це те, що складно зрозуміти, але те, що легко відчути.
Кожна організація унікальна, в неї як і у людини може бути здоровий дух. Дух, який робить її цілісною, ефективною та потужною.
Завдяки саме духу компанії , бренд роботодавця так «випромінює» на ринку праці, що багато хто хоче приєднатися до такої компанії аби втілити в ній свої прагнення та реалізувати амбіції компанії.
Однак бувають обставини, коли цілі компанії масштабні, але духу – залученості, ентузіазму, віри в компанію – не вистачає. Або компанія пройшла низку складних змін, або зміни торкнулися керівництва, або погіршилася ситуація на ринку – будь що може спровокувати ситуацію, яка відображується на атмосфері, що панує в організації.
Консультуючи бізнес з управлінських питань, ми неодноразово стикалися з тим, що компанії мають купу проблем, іноді конфліктів та наслідків неефективності саме тому, що організаційні проблеми аналізуються з недостатньою глибиною та складністю.
Від того потерпає, як бізнес, так і споживачі, а також персонал компанії.
Якщо узагальнити сьогоденні проблеми, пов’язані з недостатньою ефективністю бізнесів, то ці проблеми так чи інакше стосуються дефіциту мислення керівників – неузгодженість планів та дій, відсутність стратегії, нерозуміння наслідків тих чи інших вчинків, прикрі помилки.
«Сила емоцій», на перший погляд, не є важливим елементом для досягнення амбітних бізнес цілей. Але це не так.
Працюючи з компаніями в різних галузях з відмінними корпоративними культурами, ми дійшли висновку, що емоції персоналу мають вагомий вплив, як на якість сумісної діяльності людей, так і на стратегічні результати бізнесу.
Деякі компанії викликають у своїх співробітниках почуття на кшталт поваги, а іноді навіть любові, в інших організаціях персонал демонструє лише лояльність. На жаль, є і такі бізнеси, в яких люди чинять пасивний супротив або завдають шкоди роботодавцю.
Вигорання та демотивація, деструкція та токсичність, невміння вирішувати протиріччя – це все маркери того, що «сила емоцій» працює не на користь компанії.
Ось чому сьогодні так важливо емоційне лідерство. Саме через емоції, які генерує компанія, співробітники формують своє ставлення до роботи.
За нашим досвідом, такі питання як відповідальність, результативність персоналу та бажання вийти за межі сьогодні турбують майже всі компанії, які прагнуть впоратися зі змінами та знайти себе в нових викликах.
Бізнеси, в особах керівників, сподіваються, що співробітники будуть сміливими, проактивними, охочими йти на ризик та тими, хто має силу відстоювати свою думку чи пропонувати нові ідеї.
Лідери очікують, що їх підлеглі ставляться з повагою як до клієнтів, так і до колег, займаються розвитком команд та з задоволенням вирішують складні бізнес завдання.
Такі поведінкові прояви співробітників виявляються цінними, тому що свідчать про те, що компанія налаштована на розвиток та має майбутнє. Але доволі часто стається так, що ані співробітники, ані керівництво не мають чіткого уявлення про «правила гри» в компанії.
Команда
Вікторія Журавльова
- Засновниця та керуюча партнерка компанії з 2001 року
- Консультантка з управління та організаційного розвитку
- Авторка та ведуча Менторських програм
- Викладачка МВА
- Засновниця та шеф-редакторка ресурсу SHORTBOOK