Влада
Мене як дослідницю дуже цікавить тема влади в різних її проявах та те, як влада впливає на особистість, я обов’язково напишу про це книгу.
Напевно, це станеться вже після того, як видам книжку про корпоративну культуру в українському перекладі з новими розділами, та допишу книгу про наведення порядку в житті…
А поки що лише деякі замальовки до теми.
Невролог Сухвіндер Обхи з Університету Макмастера використовував апарат транскраніальної магнітної стимуляції для вимірювання мікроактивності дзеркальних нейронів. Ця функція мозку забезпечує розуміння людей та здатність асоціювати себе з ними.
Особливість даного дослідження в тому, що дзеркальні нейрони вивчалися у людей тією чи іншою мірою наділених владою.
У результаті вчений дійшов висновку, що наділення владою порушує нормальну активність дзеркальних нейронів, тобто негативно позначається на здатності помічати і розуміти емоції та думки оточуючих.
Результати дослідження можна проінтерпретувати в такий спосіб, що влада справді розбещує, оскільки люди, наділені нею, схильні більше, ніж інші нехтувати потребами оточуючих.
Є й інші дослідження психіатрів, які свідчать про те, що люди, які мають владу, особливо владу, яка часто асоціюється зі значними успіхами протягом тривалого періоду, страждають певними психічними розладами.
Якщо не торкатися очевидного асоціативного ряду, як влада змінює тиранів, то тим, хто володіє владою над іншими людьми в бізнесі чи в сім’ї, теж є про що задуматися.