Психологічна безпека в команді
Почала займатися другим сезоном подкасту «Вибір сильних», який планую присвятити командам.
Відчуваю, що тепер зобов’язана сказати щось і про команди, якщо вже наговорила про лідерство приблизно десять годин :))
До речі, найближчим часом вийде заключний випуск сезону, в якому я поділюся своєю моделлю лідерства.
Повертаючись до теми команд.
Дослідники вважають, що психологічна безпека в команді виявляється найбільш важливішим чинником, ніж будь-який інший, включаючи якість роботи чи продуктивність праці членів колективу, задля того, щоб команда була ефективною.
У рамках глобального дослідження, проведеного компанією Google і що отримало назву «Проект Аристотель», виявилося, що психологічна безпека є ключовим фактором, що вирізняє найуспішніші колективи.
Вчені поставили перед собою завдання з’ясувати, що саме відрізняє найкращі команди від середніх і гірших.
Зокрема, виявилося, що найкращим колективам властиво дві якості: члени команди співпереживають один одному і кожен із них знає, що він почутий.
Йдеться не просто про те, щоб пропонувати співробітникам висловлюватися, ділитися своїми думками або брати активнішу участь у діяльності колективу, а про те, що психологи визнають, як психологічну безпеку тобто «почуття впевненості в тому, що команда не висміюватиме, відкидатиме і каратиме нікого за точку зору, яку він висловлює, за питання, які ставить, або за помилки, які робить.
Йдеться про такий клімат у команді, який характеризується міжособистісною довірою та взаємною повагою, де люди не бояться бути собою».
От я не впевнена, що більшість команд відповідає цьому критерію, навіть зараз.
А ви що думаєте?